Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Јазична типологија“

с
Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q13388998
(Создадена страница со: {| class="infobox" style="font-size: 88%; line-height: 1.5em" |- ! bgcolor=#ccccff align=center style="font-size: 100%;" |Јазична типолог...)
 
с (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q13388998)
| <center>{{navbar|Јазична типологија}}</center>
|-
|}<includeonly>[[Category:Лингвистичка типологија]]</includeonly><noinclude>[[Category:Лингвистичка типологија]]</noinclude>
[[en:Template:Linguistic typology topics]]
[[id:Templat:Tipologi linguistik]]
[[ru:Шаблон:Лингвистическая типология]]</noinclude>