Разлика помеѓу преработките на „Конструктивизам“

Одземени 4 бајти ,  пред 13 години
формат
(формат)
Подразбира'''Конструктивизам''' претставува критичност, самокритичност и темелност со цел исполнување на личните визии и истовремено позитивен пристап кон мислењата, визиите и активностите на другиот.
== Конструктивизам ==
Подразбира критичност, самокритичност и темелност со цел исполнување на личните визии и истовремено позитивен пристап кон мислењата, визиите и активностите на другиот.
 
{{никулец}}
Зелена група.