Земја: Разлика помеѓу преработките

Одземени 210 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од Saehrimnir) и вратена ревизијата 2939201 на Addbot)
Нема опис на уредувањето
* синоним за [[земјина кора]] или плодна почва,
* [[Земја (песна)]] - песна од [[Никола Вапцаров]].
 
[[zh-min-nan:Liân-pang-chiu]]
[[be:Федэральная зямля]]
[[co:Land]]
[[es:Bundesland]]
[[kk:Дүние жүзі]]
[[sw:Ardhi]]
[[lt:Federalinė žemė]]
[[ru:Федеральная земля]]