Разлика помеѓу преработките на „Организација за храна и земјоделство на ООН“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q82151 (translate me))
== Надворешни врски ==
* [http://www.fao.org Портал на ФАО]
==Литература==
* [[Игор Јанев]], UN and the international financial and economic organizations, publ. Institute of Political Studies, Belgrade, 2004.
 
[[Категорија:Глобални организации]]
Анонимен корисник