Разлика помеѓу преработките на „Список на управни области во Шкотска по број на жители“

с
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3143026 (translate me))
*[[Список на управни области во Шкотска по густина на населеност]]
 
[[Категорија:ШкотскиСписоци листиза Шкотска|Управни области по број на жители]]
[[Категорија:Демографија на Шкотска|Управни области по број на жители]]
[[Категорија:Управни области во Шкотска| Жители]]