Разлика помеѓу преработките на „Алфред Н'Диаје“

Одземени 19 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 11 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q984689 (translate me))
| height = {{height|m=1.87}}
| position = [[Среден ред (фудбал)|дефанзивен халф]]
| currentclub = [[Сандерленд А.Ф.К.|СандерлендЕскишехиспор]]
| clubnumber = 4
| youthyears1 = | youthclubs1 = [[ФК Нанси|Нанси]]
| years1 = 2008–2011 | caps1 = 61 | goals1 = 0 | clubs1 = [[ФК Нанси|Нанси]]
| years2 = 2011–2013 | caps2 = 51 | goals2 = 3 | clubs2 = [[Бурсаспор|Бурсаспор]]
| years3 = 2013– | caps3 = 212 | goals3 = 0 | clubs3 = [[Сандерленд А.Ф.К.|Сандерленд]]
| years4 = 2010 | caps4 = 0 | goals4 = 0 | clubs4 = →[[Ескишехиспор]] (позајмен)
| nationalyears1 = 2001–2003 | nationalcaps1 = 14 | nationalgoals1 = 1 | nationalteam1 = [[Франција под 19 години|Франција 19]]
| nationalyears2 = 2003-2007 | nationalcaps2 = 7 | nationalgoals2 = 0 | nationalteam2 = [[Франција под 21 година|Франција 21]]
}}
 
'''Алфред Н'Диаје''' ([[6 март]] [[1990]], [[Париз]]) е [[Франција|француски]] [[фудбалер]] со [[Сенегал | сенегалско]] потекло кој во моментов игра за [[Англија | англискиотЕскишехиспор]] клуб [[Сандерленд А.Ф.К. | Сандерленд]] во [[Премиер лига]]та. Тој е подеднакво вешти во играта на две позиции како [[Одбрана (фудбал) | централен одбранбен играч]] и како [[Среден ред (фудбал)|дефанзивен играч од средниот ред]].
 
== Фудбалска кариера ==