Ричард Кромвел: Разлика помеѓу преработките

Додадени 132 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 34 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q203980 (translate me))
сНема опис на уредувањето
|birth_place = [[Хантингдон]], [[кембриџшир]]
|death_date = {{починал на|12|јули|1712}}
|death_place = [[Чеснат]], [[ХертфордширХартфордшир]]
|nationality = [[Англичани|Англичанец]]
|spouse = [[Дороти Мејџор]]
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кромвел, Ричард}}
[[Категорија:Лордови-заштитници]]
[[Категорија:Родени во 1626 година]]
[[Категорија:Починати во 1712 година]]
[[Категорија:Англиски политичари]]
[[Категорија:Луѓе од Хартфордшир]]