Корнски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q25289 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox language
|name=Корнски јазик
 
[[Категорија:Корнски јазик|Корнски јазик]]
[[Категорија:Келтски јазици]]
[[Категорија:Корнвол]]