Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| слика знаме=Flag of Kratovo Municipality.svg
| популација= 10.441
| проценка на популација= 9.761695
| датум на проценка= 31.12.20112012
| површина=375,44
| густина=27,81