Разлика помеѓу преработките на „Тарот-карти“

Одземени 4 бајти ,  пред 8 години
с
с (Бришење на "Tarotkarten.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Mattbuck пор...)
[[de:Tarot]]
[[en:Tarot]]
[[es:Tarot (cartas)]]
[[fa:تاروت]]
[[fi:Tarot-kortit]]
[[fr:TarotCartes divinatoirede tarot]]
[[he:קלפי טארוט]]
[[hu:Tarot]]
[[lt:Taro kortos]]
[[ms:Tarot]]
[[nl:Tarot (esoterie)]]
[[no:Tarot]]
[[pms:Taròch]]
85.496

уредувања