Разлика помеѓу преработките на „Хемодијализа“

Додадени 6 бајти ,  пред 6 години
с
Робот: Менува de:Dialysede:Dialysegerät
с (Создадена страница со: right|thumb|275px|Хемодијаализа во тек [[Податотека:Hemodialysismachine.jpg|2...)
 
с (Робот: Менува de:Dialysede:Dialysegerät)
[[bs:Hemodijaliza]]
[[cs:Hemodialýza]]
[[de:DialyseDialysegerät]]
[[en:Hemodialysis]]
[[es:Hemodiálisis]]
85.496

уредувања