Разлика помеѓу преработките на „Полариметар“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 години
с
Робот: Менува ar:مقطابar:مقياس استقطاب
с (Создадена страница со: '''Полариметарот''' е научен инструмент кој се користи за мерење на аголот на ротација ...)
 
с (Робот: Менува ar:مقطابar:مقياس استقطاب)
[[Категорија:Поларизација]]
 
[[ar:مقطابمقياس استقطاب]]
[[en:Polarimeter]]
[[io:Polarimetro]]
85.496

уредувања