Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Одземени 33 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q12271795
с (Македонија ја премести страницата Атанас Јанков на Анастас Јанков презапишувајќи врз пренасочување: Атанас и Анастас се две различн...)
с (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q12271795)
[[Категорија:Бугарски офицери од Македонија]]
 
[[bg:Анастас Янков]]
{{Дејци на Македонскиот комитет}}