Разлика помеѓу преработките на „Франкфурт на Мајна“

Втората половина од статијата воопшто не е викифицирана.
с (Отстрането уредувањето на MacedonianBoy (разговор), вратено на последната верзија на Elkost)
(Втората половина од статијата воопшто не е викифицирана.)
{{викификација}}
{{About|град во [[Хесен]]|градот во Бранденбург|Франкфурт на Одра|други употреби|Франкфурт (појаснување)}}
{{Infobox German location
 
{{Окрузи во Хесен}}
 
[[Категорија:Франкфурт на Мајна| ]]