Предлошка:Country data СССР: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 55 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6304419 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{ {{{1<noinclude>|country showdata</noinclude>}}}
| alias = СССР
| alias = Сојуз на Советските Социјалистички Републики
| flag alias = Flag of the Soviet Union.svg
| alt attribute = FlagЗнаме ofна theСоветскиот Soviet UnionСојуз
| flag alias-1923 = Flag of the Soviet Union 1923.svg
| flag alias-1955 = Flag of the Soviet Union 1955.svg
| flag alias-naval = Naval Ensign of the Soviet Union.svg
| link alias-naval = Soviet Navy
| name alias-football = USSRСССР
| link alias-football = USSRФудбалска nationalрепрезентација на СССР {{{age|}}} football team
| name alias-rugby union = USSRСССР
| link alias-rugby union = USSRРагби-репрезентација nationalна rugby union teamСССР
| link alias-tennis = RussiaРуска репрезентација на купот {{{mw}}} Cup team
| size = {{{size|}}}
| name = {{{name|}}}