Џанг Гаоли: Разлика помеѓу преработките

Одземен 61 бајт ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{кинеско име|[[Џанг (презиме)|Џанг]]}}
{{Инфокутија Функционер
|name = {{погоре|0.2em|Џанг Гаоли}}
На XVIII [[Национален конгрес на Комунистичката партија на Кина|Национален конгрес на КПК]] во 2012 г. Џанг е избран за член на XVIII [[Постојан комитет на Политбирото на Комунистичката партија на Кина|Постојан комитет на Политбирото]].
 
On 15 март 2013 бил назначен за прв вицепремиер на кабинетот на [[Ли Кечанг]].<ref name=bberg16mar>{{наведени вести|title=Кој е кој во новата постава на државниот врв на Кина|url=http://www.bloomberg.com/news/2013-03-16/who-s-who-in-china-s-new-government-leadership-lineup.html|accessdate=16 март 2013|newspaper=Bloomberg|date=16 март 2013}} {{en}}</ref>
 
== Наводи ==