Разлика помеѓу преработките на „Микелоцо“

Додадени 100 бајти ,  пред 12 години
с
кат
(поправки)
с (кат)
[[Категорија:Италијански архитекти]]
[[Категорија:Ренесансни архитекти]]
[[Категорија:Родени во 1391]]
[[Категорија:Починати во 1472]]
 
[[ca:Michelozzo]]