Разлика помеѓу преработките на „Булент Еџевит“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 37 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q192634 (translate me))
| alma_mater = [[Роберт колеџ]]<br />
| religion=[[Ислам]]
| signature=Bülent Ecevit Signaturesignature.jpgpng
}}
 
5

уредувања