Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 126 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2832254 (translate me))
 
== Географија и местоположба ==
СеАлданци се наоѓа на надморска височина од околу 900 м, во подножјето на [[Крушево]], наоддалечено надморска11 височинакилометри од околуградот, 900на мпатот што води за [[Прилеп]]. Низ Алданци врви реката „Нороска“Нороска.
 
== Историја ==
6.159

уредувања