Разлика помеѓу преработките на „Вест (дневен весник)“

Додадени 1.010 бајти ,  пред 6 години
вовед
с (Бот: козметички промени)
(вовед)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Newspaper |
name = Вест |
website = [http://www.vest.com.mk Online едиција] |
}}
'''Вест''' е најтиражниот дневен весник на македонски јазик кој излегува под капа на медиумската групација [[Медија Принт Македонија]].<ref>{{цитирана мрежна страница|url=http://denesen.mk/web/2012/12/26/medija-print-makedonija-so-novia-sopstvenicka-struktura/|title=Медиа принт Македонија со новa сопственичка структура |date=26 декември 2012 |publisher=Денешен.мк|language=Македонски|accessdate=12 јули 2013}}</ref> Весникот се печати во помал формат и излегува секој работен ден плус сабота.<ref>{{цитирана мрежна страница|url=http://star.dnevnik.com.mk/?pBroj=2640&stID=45804|title=
"Вест" со нов формат |date=18 март 2006|publisher=Дневник|language=Македонски|accessdate=12 јули 2013}}</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{никулец}}