Разлика помеѓу преработките на „12 јули (починале)“

Додадени 2 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1935]] 
|[[Алфред Драјфус]], [[Франција|француски]] [[офицер]], човекот околу кој ќе се исплете ''[[Аферата Драјфус]]''.
|-
|valign="top" align="right"|[[2007]]