Разлика помеѓу преработките на „ФК Металург Скопје“

с
нема опис на уредувањето
с
капацитет = 3.000 |
лига = [[Прва Македонска Лига (фудбал)|Прва македонска лига]] |
сезона = [[ВтораПрва фудбалска лига на Македонија 2011/2012|2011/2013|2012/2013]] |
позиција = 2-<small>ри</small> |
шема_лр1=|шема_т1=|шема_др1=|
леварака1=008000|тело1=008000|деснарака1=008000|шорцеви1=008000|чорапи1=008000|