Разлика помеѓу преработките на „Кинеска астрологија“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q724950 (translate me))
с
''Главна статија: [[Петте елементи (кинеска философија)|Петте елементи]]''
 
Според теоријата на [[Ву КсингСјинг]], структурата на вселената ги одразува петте елементи. Секој елемент има серија од сложени асоцијации. Доктрината на петте фази во себе содржи два циклуса: создавање и уништување. Тоа се циклусите на балансирање, кои претставуваат [[јин и јанг]] – премин на енергијата од добро во зло.
 
== Наводи ==