Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
с
Отстрането уредувањето на 78.130.214.103 (разговор), вратено на последната верзија на Brest
с (Отстрането уредувањето на 78.130.214.103 (разговор), вратено на последната верзија на Brest)
{{Otheruses}}
{{Инфокутија за светец
|name= Свети НиколаjНикола<br />Άγιος Νικόλαος
|image=Russian_icon_Instaplanet_Saint_Nicholas.JPG
|imagesize=205px