Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
{{Otheruses}}
{{Инфокутија за светец
|name= Свети НиколаНиколаj<br />Άγιος Νικόλαος
|image=Russian_icon_Instaplanet_Saint_Nicholas.JPG
|imagesize=205px
Анонимен корисник