Разлика помеѓу преработките на „Ирокези“

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
* Џоан Шенандоа (''Joanne Shenandoah'') — пејачка.
 
Без ирикескоирокеско потекло, но поврзани со ирокезите:
* [[ЛюисЛуис Хенри Морган]] - американски антрополог
* [[Франк Г. Спек]] - американски антрополог
* [[Вилијам Н. Фентон]] - американски антрополог