Разлика помеѓу преработките на „Генетски изменет организам“

нема опис на уредувањето
{{пренасочување|GMO}}
[[Податотека:GloFish.jpg|мини|десно|220п|GloFish - риба, првото генетски модифицирано животно продадено како милениче]]
[[Податотека:Zebrafisch.jpg|мини|Природен изглед на риба без генетичко инженерство]]