Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Одземени 46 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 72 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q2073)
с
[[Податотека:Stef Cathedral Sytyvkar.jpg|thumb|десно|300п|Главниот град [[Ситкивкар]]]]
 
'''Коми''' ([[Руски јазик{{lang-ru|рус]] Республика Коми,}}; [[Коми јазик{{lang-kv|коми]] ''Коми Республика''}}) е [[Руски републики|република]] во составот на [[Русија|Руската Федерација]]. Главен град е [[Ситкивкар]]. Претседател е [[Владимир Торлопов]], додека [[Марина Истиховскаја]] е премиер.
 
== Географија ==