Нигер (река): Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|free = | free_type =
<!-- *** Maps *** -->
|map =Niger river map mjkmk.svg
|map_caption = Карта на реката Нигер, и базенот на реката Нигер покажан во зелено.
|map_background =