Урал (појаснување): Разлика помеѓу преработките

Додадени 56 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: '''Урал''' може да се однесува на: == Географија == *Урал — планински ве...)
 
сНема опис на уредувањето
 
 
== Техника ==
*[[Урал (сметач)|Урал]]советскисоетски [[мејнфрејм|средишни]] сметачи
*[[УралАЗ]] — руски производител на товарни возила
*[[ИМЗ-Урал]] — руски производител на мотоцикли
 
== Поврзано ==