Урал (појаснување): Разлика помеѓу преработките

Додадени 984 бајти ,  пред 9 години
Создадена страница со: '''Урал''' може да се однесува на: == Географија == *Урал — планински ве...
(Создадена страница со: '''Урал''' може да се однесува на: == Географија == *Урал — планински ве...)
(нема разлика)