Отвори го главното мени

Промени

Додадени 20 бајти ,  пред 6 години
с
|image_photo = Düsseldorf Ansichten2.jpg
|image_caption = горе: [[Пристаниште Диселдорф]], <br />во долниот ред од лево: Штендехаус [[Уметничка колекција на Северна Рајна-Вестфалија]], [[Кралска алеја]] и [[Градска порта]] |image_flag = Düsseldorf flag.jpg
|Wappen = DEUWappen Duesseldorfder COALandeshauptstadt Duesseldorf.svg
|lat_deg = 51 | lat_min = 14 | lat_sec =
|lon_deg = 6 | lon_min = 47 | lon_sec =
29

уредувања