Разлика помеѓу преработките на „Диселдорф“

Одземени 26 бајти ,  пред 7 години
'Stadtwappen der kreisfreien Stadt Düsseldorf.png' -> 'DEU Duesseldorf COA.svg' using GlobalReplace v0.2a - Fastily's PowerToys: now SVG
('Stadtwappen der kreisfreien Stadt Düsseldorf.png' -> 'DEU Duesseldorf COA.svg' using GlobalReplace v0.2a - Fastily's PowerToys: now SVG)
|image_photo = Düsseldorf Ansichten2.jpg
|image_caption = горе: [[Пристаниште Диселдорф]], <br />во долниот ред од лево: Штендехаус [[Уметничка колекција на Северна Рајна-Вестфалија]], [[Кралска алеја]] и [[Градска порта]] |image_flag = Düsseldorf flag.jpg
|Wappen = StadtwappenDEU derDuesseldorf kreisfreien Stadt DüsseldorfCOA.pngsvg
|lat_deg = 51 | lat_min = 14 | lat_sec =
|lon_deg = 6 | lon_min = 47 | lon_sec =
12

уредувања