Разлика помеѓу преработките на „Чернобил“

Одземени 78 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(поврзано, чернобилска несреќа)
[[Категорија:Градови во Киевската област]]
[[Категорија:Чернобилска несреќа]]
[[Категорија:Еврејско-украинска историја]]
 
[[ar:تشيرنوبل]]
1

уредување