Разлика помеѓу преработките на „Старословенска азбука“

с
Бот Додава: szl:Klimentowica Менува: cu:Климє́нтовица
с (Бот Додава: szl:Klimentowica Менува: cu:Климє́нтовица)
 
[[br:Lizherenneg hengirillek]]
[[cu:КлиментовицаКлимє́нтовица]]
[[en:Early Cyrillic alphabet]]
[[es:Alfabeto cirílico arcaico]]
[[ko:초기 키릴 문자]]
[[nl:Oudcyrillisch alfabet]]
[[szl:Klimentowica]]
[[zh:早期西里尔字母]]
2.747

уредувања