Разлика помеѓу преработките на „NGC 6415“

Додадени 88 бајти ,  пред 8 години
с
Бот: Поправа пренасочувања
с (Bot: Migrating 12 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1145640 (translate me))
с (Бот: Поправа пренасочувања)
|деклинација=-35° 4' 0""
|положбен агол=
|вид на објект= [[астеризам (астрономија)|астеризам]]
|морфолошки вид=*Grp
|привиден сјај В=
|алтернативни ознаки=ESO 393-?18, in Milky Way
}}
'''NGC 6415''' е [[астеризам (астрономија)|астеризам]] во соѕвездието [[Скорпија (соѕвездие)|Скорпија]], кој се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6415 се споменува и како ESO 393-?18, in Milky Way.