Разлика помеѓу преработките на „ISO 639-5“

Додадени 28 бајти ,  пред 7 години
с
Бот: Поправа пренасочувања
с (Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2455758 (translate me))
с (Бот: Поправа пренасочувања)
| {{код|alg}} || нормална група (g) || сите [[алгонкински јазици]] || сите [[алгонкински јазици]]
|-
| {{код|sqj}} || ''незададено'' || ''незададено'' || [[албански јазик|албански јазици]]
|}