Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 146 бајти ,  пред 7 години
с
Бот: Поправа пренасочувања
с (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q208642 (translate me))
с (Бот: Поправа пренасочувања)
| Genre = [[индустриски метал]]
| Length = 47:47
| Language = [[германски јазик|германски]], [[англиски јазик|англиски]], [[руски јазик|руски]], [[француски јазик|француски]]
| Label = Мотор Мјузик, Република
| Producer = Јакоб Хелнер, [[Rammstein|Рамштајн]]
| Last album = ''[[Mutter]]''<br />(2001)
| This album = ''Reise, Reise''<br />(2004)
}}
 
'''Reise, Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот [[студиски албум]] на [[Rammstein]], издаден во [[2004]] год. На [[музички албум|албумот]]от се најдоа 11 песни.
 
== Листа на песни ==