Разлика помеѓу преработките на „Eric Clapton (албум)“

Додаден 11 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Поправа пренасочувања
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q860596 (translate me))
с (Бот: Поправа пренасочувања)
 
==Личности==
* Ерик Клептон - [[гитара]], водечки [[пеење|вокал]]
* Диланеи Бремлит - [[ритмичка гитара]], вокали
* Лион Расел - [[пијано]]