Разлика помеѓу преработките на „Зигмунд Фројд“

Одземени 6 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
*Ернест Џонс, Животот и работата на Сигмунд Фројд, 3 тома (1953-1958)
*Хенри Еленбергер, Откритието на несвесното (1970)
*Френк Саловеј, Фројд: БиологистБиолог на мозокот (1979)
*Џефри Мусаиф Масон. Нападот на вистината: Теоријата на Фројд за потиснување на заведувањето, Книгите на Балантајн (ноември 2003)
*Петар Геј, Фројд: Животот за наше време (Њујорк: В. В. Нортон и друштвото, 1988г.)