Разлика помеѓу преработките на „Цариград“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 75 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q16869 (translate me))
с
* [[Џамија Ески Имарет]]
* [[Џамија Фенари Иса]]
* [[Џамија ГулЃул]]
* [[Црква „Света Ирина “ - Истанбул]]
* [[Црква „Света Софија“ Истанбул]]