Разлика помеѓу преработките на „Фазани“

Додадени 10 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Автоматска таксокутија | fossil_range = олигоцен-денес, {{fossilrange|30|0}} | image = Fasansläktet,_Nordisk_fam...)
 
с
{{Автоматска таксокутија
| fossil_range = [[олигоцен]]-денес, {{fossilrange|30|0}}
| image = Fasansläktet,_Nordisk_familjebokCommon Pheasant Phasianus Colchicus flipped.jpg
| image_caption = [[Обичен фазан]]<br>(''Phasianus colchicus'')
| taxon = Фазани