Разлика помеѓу преработките на „Европска страчка“

Додадени 32 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| ordo = [[Врапчевидни]]
| familia = [[Врани]]
| genus = ''[[Страчки]]''
| species = '''Европска страчка'''
| binomial = ''Pica pica''
{{наводи}}
 
[[Категорија:Врани]]
[[Категорија:Птици на Европа]]
[[Категорија:Птици на Македонија]]