Разлика помеѓу преработките на „Кашмирски јазик“

Додадени 39 бајти ,  пред 7 години
(Создадена страница со: {{Infobox language |name=Кашмирски јазик |nativename= {{lang|ks|कॉशुर كأشُر}} ''{{unicode|kạ̄šur}}'' |pronunciation={{IP...)
 
{{ИИ-јазик-никулец}}
{{Индоирански јазици}}
{{Јазици во Пакистан}}
 
[[Category:Дардски јазици]]