Разлика помеѓу преработките на „Скрапар (округ)“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 37 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q194381 (translate me))
[[Податотека:AlbaniaSkrapar.png|right|Скрапар.]]
 
'''Округот СкрапасСкрапар''' ({{Lang-sq|Rrethi i Skraparit}}) е еден од 36-те окрузи во Албанија. Округот има население од 18,872 жители<ref>{{cite web|url=http://www.instat.gov.al/graphics/doc/tabelat/Treguesit%20Sociale/Popullsia/POP%202009/t2.xls|title=POPULLSIA SIPAS RRETHEVE, 2001-2010|publisher=Albanian Institute of Statistics|accessdate=2010-09-09}}</ref> и површина од 775&nbsp;km². Во округот се наоѓаат следните населени места:
*[[Богово]]
*[[Чепан]]
4

уредувања