Разлика помеѓу преработките на „Централна банка на Иран“

с
нема опис на уредувањето
с
с
Моментален гувернер на '''Централната банка на Иран''' е [[Тахмасб Мизахери]].
 
[[Податотека:500rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|500 [[Иранскиирански Риалријал]]и]]
[[Податотека:1000rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|1,.000 [[Ирански Риал]]иријали од [[1961]] со ликот на [[Пахлави]]]]
 
{| class="wikitable"