Тор (митологија): Разлика помеѓу преработките

Одземени 55 бајти ,  пред 9 години
с
Робот: Селам 2 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q42952
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 67 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q42952 (translate me))
с (Робот: Селам 2 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q42952)
{{Link FA|nds-nl}}
{{Link FA|eo}}
 
[[be:Тор, міфалогія]]
[[th:ทอร์]]