Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Додадени 9 бајти ,  пред 6 години
с (Bot: Migrating 69 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q41567 (translate me))
 
==Ликови во драмата==
*[[Кралот Клавидиј (Хамлет)|КлавдијТулумба]] - кралот на Данска
*[[Принцот Хамлет|ХамлетМаја Кочева]] - син на поранешниот крал и внук на сегашниот крал
*[[Гертруда (Хамлет)|Гертруда]] - кралицата на Данска и мајка на Хамлет
*[[Полониј (Хамлет)|Полониј]] - управник на кралскиот имот
Анонимен корисник