Разлика помеѓу преработките на „Чикаго Булс“

Додадени 8 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
|Даекван Кук || 26 || {{САД}} || 196 cm || бек шутер
|-----
|[[Луол Денг]] <small>('''капитен''')</small> || 28 || {{ВБР}} || 206 cm || крило
|-----
|Таж Гибсон || 27 || {{САД}} || 206 cm || крило
|Јоаким Ноа <small>('''капитен''')</small> || 28 || {{ФРА}} || 211 cm || центар
|-----
|[[Владимир Радмановиќ]] || 32 || {{СРБ}} || 208 cm || крило
|-----
|Нејт Робинсон || 28 || {{САД}} || 175 cm || плејмејкер