Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Додаден 21 бајт ,  пред 7 години
с
ситна поправка
с
с (ситна поправка)
}}
 
'''Иван Перишиќ''' (роден на 2 февруари, 1989 во [[Сплит]]) е [[Хрватска|хрватски]] [[фудбалер]] кој игра како играч од средниот ред за германскиот [[Бундеслига]]шки клуб [[ФКВФЛ Волфсбург|Волфсбург]].
 
== Кариера ==